Liekais svars
Iedvesma tievētājiem

Jaunumi

Esiet laipni lūgti reģistrēties, pievienoties un gūt galvu reibinošus panākumus svara normalizēšanā! Web lapa joprojām attīstās. — Tiek pilnveidota sadaļa Slavas zāle.

svars.osso.lv ir bezmaksas resurss (tāpēc, lūdzu, ar sapratni izturieties pret šeit izvietoto reklāmu), kas radīts tiem, kuru prātus nodarbina liekais svars. — Reģistrējieties, katru dienu fiksējiet svara mērījumus un veiktās darbības, kas tos ietekmē. Tā rezultātā svars brīnumainā kārtā mainīsies vēlamajā virzienā.

Reģistrācija
V S
/

Par svars.osso.lv

Kāpēc svars.osso.lv

Pēc nepārbaudītiem datiem (un kā gan lai pārbauda?) apmēram 1/3 Latvijas un 1/2 pasaules iedzīvotāju ir paaugstināta ķermeņa masa. Pie paaugstinātas (vai pazeminātas) ķermeņa masas pasliktinās svarīgāko orgānu funkcijas, kas rada lielāku iespējamību veselības traucējumiem, tāpēc lielu daļu šo iedzīvotāju nodarbina jautājums "Kā atbrīvoties no liekā svara?".

svars.osso.lv cēlā misija ir palīdzēt atgūt normālu svaru, tādējādi padarot veselīgāku Latviju un visu pasauli.

No kā rodas liekais svars? — No veselības traucējumiem, "sliktiem" gēniem, no stresa, no tā, ka mājās ir pārāk daudz nevajadzīgu lietu? — Pirmajā gadījumā viennozīmīgi jāvēršas pie kvalificēta speciālista, bet visos pārējos — katrs pats savas laimes kalējs. Izmetiet no mājas visas nevajadzīgās un drošības pēc arī vajadzīgās lietas un turpiniet ēst majonēzē peldošus frī kartupeļus piekožot speķa šķēli un piedzerot sacukurotu burbuļūdeni. Vai liekais svars no tā samazināsies?..

Varu dot bezmaksas padomu, kā panākt, lai vienmēr būtu nauda. Turēt zvīņas maciņā? — Nē — tērēt mazāk nekā saņemat. Līdzīgi ir arī ar lieko svaru — kalorijas ir jāuzņem mazāk, nekā tās tiek patērētas. Un atkal cerība uz brīnumu zudusi. Skaitīt kalorijas?.. Tas taču nav iespējams, jo cik gan kalorijas ir rosolā; viss, kur ir maz kaloriju, ir negaršīgs; organisms "pieradīs" pie mazāka kaloriju patēriņa un vairs nezaudēs svaru. Ja piekrītat visam iepriekš teiktajam, visdrīzāk kaloriju skaitīšanas metode nav priekš jums. Tātad uzņemto kaloriju lauciņu atstājiet tukšu. Pretējā gadījumā — ja nevar citādāk, tad uzskatiet, ka kombinātā ēdiena kaloriju daudzums ir vienāds ar tā barojošākās komponentes kaloriju daudzumu; hmm... pilns internets ar garšīgu mazkaloriju ēdienu receptēm; nepieradīs, ja vien neieslīgsiet galējībās. — Mainoties svaram mainīsies nepieciešamais diennakts kaloriju patēriņš, bet to jums pateiks priekšā svars.osso.lv

Neliela cerība, tiem, kas tic brīnumiem. Pavērojiet savas svara izmaiņas un, ja ir vēlme un iespējas, arī kaloriju bilanci, nemainot dzīvesveidu un ēšanas paradumus. — Lai kaut ko uzlabotu, vispirms ir jāsāk to mērīt. Tiklīdz sāk mērīt, uzlabojas pats no sevis.

svars.osso.lv ir paredzēts pieaugušām personām ar vidēju miesasbūvi. Uzrādītie aprēķini var nebūt objektīvi atlētiem ar paaugstinātu muskuļu masu, grūtniecēm, veciem cilvēkiem, kā arī bērniem un jauniešiem.


Kā lietot svars.osso.lv

1) Veiciet reģistrāciju, norādot pieprasītos datus. Norādiet pareizus datus, jo no tiem tiks rēķināts jūsu ieteicamais dienišķais kaloriju patēriņš un citi būtiski lielumi.

2) Aizpildiet un iesniedziet formu Dati šodien. Obligātais lauks ir Svars. Lietotājs pēc aktuālo datu iesniegšanas tiek pārvietots uz mērījumu tabulas pirmo rindu. Forma nav obligāti jāaizpilda vienā reizē. Piemēram no rīta variet aizpildīt un iesniegt svara mērījumu, bet vakarā — fizisko aktivitāšu ilgumu un kaloriju patēriņu. Saglabāts tiek pēdējais iesniegtais lielums. Piemēram, ja norādījāt un iesniedzāt 1000 kcal, bet tad uzņēmāt vēl 500, norādiet 1500 kcal un iesniedziet formu. Sistēmā tiks saglabāts 1500 kcal. Izmainīt var tikai šodienas rādījumus. Rādījumus nevar iesniegt vai mainīt ar atpakaļ vai uz priekšu ejošu datumu.

3) Ir izveidots arī speciāls kaloriju kalkulators (ikona pa labi no kaloriju ievades lauka), kas palīdz uzskaitīt dienišķo kaloriju patēriņu, kā arī norāda minimālo nepieciešamo kaloriju daudzumu, uzņemto kaloriju daudzumu un maksimālo pieļaujamo kaloriju daudzumu. Ja ilgstoši uzņemsiet mazāk kaloriju, kā norādīts minimālajā kaloriju daudzumā, organisms var mainīt vielmaiņu uz izdzīvošanas režīmu, svars nesamazināsies, var sākties veselības problēmas. Ja uzņemsiet vairāk kaloriju, kā norādīts maksimumā — svars pieaugs. Ieteicamais kaloriju daudzums maksimāli ātrai svara samazināšanai nebojājot veselību — nedaudz vairāk par minimumu.

4) Ja uzņemto dienišķo kaloriju skaits ir par mazu, tas tiks attēlots violetā krāsā. Ja pietiekams - zaļā krāsā. Ja pietuvojies maksimumam - gaiši zaļā krāsā. Ja maksimums pārsniegts - sarkanā krāsā.

Regulāri uzkrājot datus, iegūsiet statistiku par svara izmaiņām un uzzināsiet kāda kaloriju patēriņa rezultātā izmaiņas ir notikušas. Atliks tikai attiecīgi koriģēt kaloriju patēriņu, un svars mainīsies vēlamajā virzienā. Aptuveni 7000 kcal ir 1 kg liekā svara. Neaizmirstiet par fiziskajām aktivitātēm — tas ir labākais un vienīgais veids, kā palielināt patērēto kaloriju daudzumu!


Reģistrācija

Lai izmantotu svars.osso.lv ir nepieciešams reģistrēties. Reģistrācija lietotājam neuzliek nekādus pienākumus. Lai reģistrētos, ir jāiesniedz šāda informācija:

Segvārds tiek izmantots lai identificētu lietotāju. Tas tiek attēlots publiski svara mērījumu tabulā.

E-pasts tiek izmantots kā pieslēgumvārds. Tas netiek attēlots publiski, kā arī netiks izmantots komerciālos nolūkos vai nodots trešajai pusei. Iespējams, bet maz ticams, tas tiks izmantots tehnisku jautājumu risināšanai saistībā ar svars.osso.lv izmantošanu. Konti, kas reģistrēti ar neeksistējošu e-pastu var tikt dzēsti bez brīdinājuma.

Parole kā jau parole. Vēlams, lai būtu vismaz 6 simbolus gara.

Dzimums nepieciešams lai noteiktu pamata vielmaiņas ātrumu, kas savukārt tiek izmantots lai notiktu diennakts kaloriju patēriņu. Tiek attēlots publiski svara mērījumu tabulā.

Dzimšanas datums nepieciešams lai noteiktu lietotāja vecumu, kas nepieciešams, lai noteiktu pamata vielmaiņas ātrumu, kas savukārt tiek izmantots lai notiktu diennakts kaloriju patēriņu. Dzimšanas datums netiek attēlots publiski vai izmantots citos nolūkos. Lietotāja vecums tiek attēlots publiski svara mērījumu tabulā.

Augums nepieciešams lai noteiktu ķermeņa masas indeksu un pamata vielmaiņas ātrumu, kas tiek izmantots lai notiktu diennakts kaloriju patēriņu. Augums tiek attēlots publiski svara mērījumu tabulā.


Liekais svars